Olej PETRONAS

Ako plne integrovaná nadnárodná spoločnosť v oblasti ropy a zemného plynu sa zaradila medzi najväčšie korporácie na FORTUNE Global 500 ® a spoločnosť

PETRONAS sa v roku 1995 pustila do ríše Formula 1 (F1) prostredníctvom nášho prvého sponzorstva tímu Red Bull Sauber PETRONAS F1.

Od tej doby sa spoločnosti PETRONAS podarilo udržať náskok pred motorom pomocou motoristického športu ako testovacieho pracoviska na rozšírenie našich palív a mazív. Rozsiahly výskum a vývoj umožňujú skutočné testy na cestách, aby sa zabezpečila trvanlivosť a maximálna výkonnosť výrobkov.

Teraz s 5 Majstrovstvami sveta konštruktérov a jazdcov v rámci tímu Mercedes AMG PETRONAS sme sa spojili s AMG s cieľom priniesť ešte viac technickej dokonalosti a inovácií do sveta ropy a plynu. Tento pokrok vďaka rôznej spolupráci s PETRONAS Lubricants International posilňuje našu technológiu tekutín tak, aby našim zákazníkom poskytovala to najlepšie.

 

 

Oleje Petronas Syntium

Spoločnosť Petronas je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť, vyrábajúca pestrú škálu automobilových a priemyselných mazív. Rad olejov Syntium sú plne syntetické oleje, vyznačujúce sa ochranou motora a výfukového systému, čo umožňuje udržiavať stabilný výkon motora. Významné zníženie usadenín vo filtri pevných častíc zamedzuje poklesu výkonu a potrebe častejšieho čistenia. Mazivá Petronas Syntium tiež napomáhajú k úspore paliva vozidla.

Prečo používať mazivá a oleje Petronas Syntium?

  • Chránia filter pevných častíc pred zanesením
  • Znižujú opotrebenie
  • Znižujú vnútorné trenie
  • Znižujú spotrebu paliva

Zlepšujú kondíciu zariadenia a predlžujú životnosť

PRÁCA V SRDCI MOTORA

PETRONAS Syntium s technológiou ° CoolTech ™ ide hlboko do srdca motora. Jeho silný olejový reťazec odoláva extrémnym tlakom, čo mu umožňuje zvládať vysoké teploty a udržiavať silný, stabilný ochranný film aj pri nižších viskozitách. Komponenty motora sú chránené, udržiava maximalizovaný a optimalizovaný výkon vozidla.

FEELING THE HEAT ?

Downsizing a preplňovanie. Moderné motory teraz pracujú pri vyšších teplotách ako kedykoľvek predtým. Toto nadmerné teplo sa na ukazovateli palubnej dosky neobjaví – je to tichý problém hlboko v motore. Olej  zohráva rozhodujúcu úlohu pri prenose tohto tepla a komplexne chráni motor proti poškodeniu kritických komponentov opotrebovaných kov na kov.

STOP. START. STOP. START.

Každý deň čo deň. Od nárazníka k nárazníku. Stop. Štart. Stop.Už aj tak meškám !. Možno. Štart. Možno  Stop. … A stále musíte nájsť parkovisko. Vaša myseľ závodí, hodiny tikajú. Tik tak tik tak… Vaša teplota motora stúpa. Feeling the heat!!! dennodenná rutinná jazda dokáže váš motor dostať do varu, preto nezabúdajte  na správne chladenie a mazanie!

INNER COOL: Z TRACKU DO CESTNEJ DOPRAVY

PETRONAS Syntium je oficiálnym technologickým partnerom šesťnásobného tímu svetových šampionátov FIA Formula One svetového šampionátu MERCEDES AMG PETRONAS Formula One. Berieme všetky naše poznatky z najnáročnejších testovacích dráh na svete a používame ich na vývoj pokročilých olejov pre vaše vozidlo, ktoré pomáhajú riadiť teplotu motora, znižujú opotrebenie  na pohyblivých častiach a bránia poškodeniu spôsobenému teplom.

SAPS !

PETRONAS=LOW SAPS

WHAT IS SAPS?

Použitie motorových olejov s nízkym obsahom SAPS je mimoriadne dôležité pri moderných vozidlách. Pri výbere vhodného motorového oleja by ste však mali bezpodmienečne dodržiavať špecifikácie alebo typy oleja schválené výrobcom motora v návode na obsluhu. Moderné oleje fungujú správne iba s palivami špecifikovanými v EÚ, ktoré sú navrhnuté pre moderné motory s ich systémami dodatočnej úpravy výfukových plynov v spolupráci s olejmi s nízkym obsahom SAPS.

Skratka SAPS znamená „sulfátový popol, fosfor a síra“. Motorový olej s nízkym obsahom SAPS je preto olej s nízkym obsahom síranového popola, fosforu a síry. Tieto oleje sa tiež označujú ako „nízko popol“ z dôvodu ich nízkej tendencie k tvorbe popola. Požiadavka používať prísady s nízkym obsahom popola pri formulovaní moderných motorových olejov môže znieť jednoducho, ale vývoj tohto druhu motorových olejov je skutočnou výzvou pre všetkých výrobcov mazív.

Požiadavky na mazivá s nízkym SAPS sú relatívne nové. Splnenie prísnejších emisných noriem bolo možné dosiahnuť iba inštaláciou katalyzátorov alebo filtrov častíc.

 

© 2023 carspresov.sk, Všetky práva vyhradené.