• Vypnutie start stop na aute a prečo by ste to mali zvážiť?

  Možno ste netušili, že každé osobné auto má brzdový systém násobne výkonnejší, než je max. výkon jeho motora. Bežné autá povedzme 3 – 4x, špičkové športiaky aj 5-6x výkonnejší. Inými slovami, ak má auto 100 kW spaľovací motor, jeho brzdy majú 300 – 400 kW. Ak má špičkový športiak povedzme 300 kW, jeho brzdový systém má zaručene 1500 kW! Je to nutné predimenzovanie, pretože dôležitejší systém ako brzdy auto nemá.

 • Výmena kabínového filtra – vedeli ste, že…?

  Do ventilačného systému preniká veľké množstvo výfukových plynov, sadzí, prachových častíc, peľu a alergénov. Znečisťujúce látky a častice sa preto musia pred vstupom vzduchu do vozidla odlúčiť. Najväčšie hrubé nečistoty (lístie, hmyz, atď.) Tieto nečistoty zachytáva práve vstupná mriežka, ktorá obsahuje sieťku s veľkosťou oka niekoľkých milimetrov, ktorá funguje ako primárny filter. Čím menšie sú tieto nečistoty, tým vyššie je riziko preniknutia do kabíny vozidla a môže spôsobiť nebezpečenstvo pre osoby nachádzajúce sa vo vozidle. Najnebezpečnejšie sú častice menšie než 2,5 μm. Vo ventilačnom systéme je preto zabudovaný kabínový filter, ktorý tieto častice zachytáva a chráni posádku vozidla.

 • Čistenie ozónom

  Čistenie ozónom alebo začnite dýchať zdravý a čistý vzduch. Investovať do vlastného zdravia sa v mnohých prípadoch zdá tak trochu banálne. Rozmýšľame nad tým až v momente, keď príde k najhoršiemu. Každý druh prevencie by však mal byť vítaným. Prioritou každého z nás by malo byť práve zdravie. Dýchať čerstvý a čistý vzduch je skutočne vzácnosť.

 • Olej PETRONAS

  Ako plne integrovaná nadnárodná spoločnosť v oblasti ropy a zemného plynu sa zaradila medzi najväčšie korporácie na FORTUNE Global 500 ® a spoločnosť PETRONAS sa v roku 1995 pustila do ríše Formula 1 (F1) prostredníctvom nášho prvého sponzorstva tímu Red Bull Sauber PETRONAS F1.

© 2023 carspresov.sk, Všetky práva vyhradené.